କେଶର ସବୁ ସମସ୍ୟାକୁ ମୂଳରୁ ଦୂର କରିବ ମେଥିଦାନା ହେୟାର ମାସ୍କ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ ଏବଂ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାର ଉପାୟ

ଶୀତ ଋତୁରେ କେଶ ଝଡ଼ିବା ଏକ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟା | ଏହାକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଦାମୀ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଏହି ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପଦାର୍ଥଗୁଡ଼ିକ କ୍ଷତିକାରକ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାର ବିପଦ ସବୁବେଳେ ରହିଥାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କେଶ ଝଡ଼ିବା ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଅତି ସହଜ ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଘରୋଇ ଉପଚାର ଆଣିଛୁ | ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରି, ଆପଣ ମୂଳରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ କେଶ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିପାରିବେ |

ମେଥି ଏବଂ ଅଣ୍ଡା ଉଭୟ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ କେଶ ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା | ମେଥି ଦାନା ହେୟାର ମାସ୍କ କିପରି ତିଆରି କରିବେ ଏବଂ ପ୍ରୟୋଗ କରିବେ-

ମେଥି ଦାନା ହେୟାର ମାସ୍କ ତିଆରି ପାଇଁ ଉପାଦାନ-

ଅଣ୍ଡା, ମେଥିଦାନା ଦୁଇ ଟେବୁଲ ଚାମଚ

ମେଥିଦାନା ହେୟାର ମାସ୍କ କିପରି ତିଆରି କରିବେ- ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ, ମେଥିଦାନାକୁ ରାତିସାରା ଭିଜାଇ ଦିଅନ୍ତୁ | ତା’ପରେ ପରଦିନ ସକାଳେ ଏହାକୁ ଏକ ମିକ୍ସର୍ରେ ଗ୍ରାଇଣ୍ଡ୍ କରି ଏକ ନରମ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ଏଥିରେ ଦୁଇଟି ଅଣ୍ଡା ମିଶାଇ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ |

ମେଥି ଦାନା ହେୟାର ମାସ୍କ କିପରି ପ୍ରୟୋଗ କରିବେ- ଏହାକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ପାଇଁ, କେଶକୁ ଭଲ ଭାବରେ ସଫା କରନ୍ତୁ | ତା’ପରେ ଆପଣ ଏହି ପେଷ୍ଟକୁ କେଶର ମୂଳରେ ଲଗାଇ ପ୍ରାୟ ଅଧ ଘଣ୍ଟା ଛାଡିଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ସାମାନ୍ୟ ସାମ୍ପୁ ସାହାଯ୍ୟରେ କେଶକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ |

ମେଥି ଦାନା ହେୟାର ମାସ୍କ ପ୍ରୟୋଗ କରିବାର ଲାଭ-ମେଥି ଦାନାରେ ଆଇରନ, ପ୍ରୋଟିନ୍ ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ସି ଭରପୂର ଅଟେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ କେଶର ମୂଳକୁ ମଜବୁତ କରେ | ଯଦି ଆପଣ ଏହି ମାସ୍କକୁ ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇଥର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ କେଶ ଝଡ଼ିବା ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯାଏ | ଏହି ହେୟାର ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣ ରୂପି ଏବଂ ଧଳା କେଶର ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ | ଏହାର ବ୍ୟବହାର ଆପଣଙ୍କ କେଶରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ଏବଂ କୋମଳତା ଆଣିଥାଏ |

Comments are closed.