ବଦଳିବାକୁ ଯାଉଛି ଫେସବୁକର ନାମ, ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରିବେ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ

ଗତ ୧୭ ବର୍ଷ ଧରି ଫେସବୁକ ଗୋଟିଏ ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ରି-ବ୍ରାଣ୍ଡିଂ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି । ଖବର ମୁତାବକ, ଫେସବୁକର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଏହାର ଅଫିସିଆଲ୍ ଘୋଷଣା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଫେସବୁକ୍ ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ କରିବେ। ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଫେସବୁକର ଏକ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଏହି ନୂତନ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇପାରେ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଅକ୍ଟୋବର ୨୮ ରେ ଏକ ଫେସବୁକ୍ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ଫେସବୁକର ନୂତନ ନାମ ଘୋଷଣା କରିବେ। ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଫେସବୁକ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟତୀତ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ, ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍, ଓକୁଲସ୍ ଇତ୍ୟାଦି କମ୍ପାନୀର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଉତ୍ପାଦର ନାମ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ବଡ଼ ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ଫେସବୁକ୍ ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ଅଫିସିଆଲ୍ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ।

ଏହି ସପ୍ତାହ ଆରମ୍ଭରୁ, ଫେସବୁକ କହିଥିଲା, ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ମେଟାଭର୍ସ କମ୍ପାନୀ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ୧୦,୦୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛି ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ନିଯୁକ୍ତି ମଧ୍ୟ ହେବ। ମେଟାଭର୍ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ଦୁନିଆକୁ ବୁଝାଏ ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ଶାରୀରିକ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥିତ ନହୋଇ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ମେଟାଭର୍ ଶବ୍ଦ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ରିୟାଲିଟି ଏବଂ ଆର୍ଗୁମେଣ୍ଟ ରିୟାଲିଟି ସହିତ ସମାନ। ମେଟାଭର୍ସରେ କେବଳ ଫେସବୁକ୍ ନୁହେଁ, ବିଶ୍ୱର ବଡ ଟେକ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବିନିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଫେସବୁକକୁ କେବଳ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀ ନୁହେଁ ମେଟାଭର୍ସ କମ୍ପାନୀ ଭାବରେ ଜାଣିବେ।

Comments are closed.