ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌କୁ କେହି ମିଳୁ ନାହାନ୍ତି କୋଚ, ଚିନ୍ତାରେ ପିସିବି

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍ ନିଜ ଖରାପ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ କ୍ରମାଗତ ସମାଲୋଚନାର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଇଂଲଣ୍ଡରୁ(England) ହାରିଥିଲା ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜରେ ମଧ୍ୟ ହାରି ଯାଇଥିଲା। ଏହି ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ପାକିସ୍ତାନର କୋଚିଂ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇ ନାହିଁ। ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ(Head coach) ସାକଲେନ୍ ମୁସ୍ତକ(Saqlain Mushtaq) ମଧ୍ୟ ଦଳ ଛାଡିଛନ୍ତି ତେଣୁ ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଖୋଜୁଛି। କିନ୍ତୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହେବାକୁ କିଏ କାହିଁକି ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି?
ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହେବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ତିନୋଟି ବଡ ନାମ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ତିନିଜଣ ଏହି ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି।ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ତଥା ଜିମ୍ବାୱେ ଖେଳାଳି ଆଣ୍ଡି ଫ୍ଲାୱରକୁ(Andy Flower ) ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅଫରକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଟମ ମୁଡିଙ୍କୁ (Tom Moody)ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ପଦବୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ।

ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ପ୍ରଥମେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମିକି ଆର୍ଥରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲା। ଆର୍ଥର ପୁଣିଥରେ ପାକିସ୍ତାନର କୋଚ୍ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ମଧ୍ୟ ପିସିବିକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।

Comments are closed.