ଲକ୍ଷେ ଚେଷ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାୱ।ରୁ ଛାଡୁନାହିଁ କଳାଦାଗ: ତେବେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ, ନୂଆ ପରି ଚମକିବ ତାୱ।

ଅନେକ ଥର ରୁଟି ତିଆରି କରିବା ସମୟରେ ତାୱ। ବହୁତ କଳା ହୋଇଯାଏ | ଏହି କଳାପଣକୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ, ଆମେ ମହଙ୍ଗା ଡିଟରଜେଣ୍ଟ ବ୍ୟବହାର କରୁ କିନ୍ତୁ ତଥାପି ସମାନ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ଫେରି ଆସେ ନାହିଁ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ସଫେଇ ଟିପ୍ସ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ତାୱ।ରେ ରୂପା ର ଚମକ ଆଣିବ | ସଫେଇ ହ୍ୟାକ୍ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା |

ଭିନେଗାର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ

ଯଦି ଆପଣ ତାୱ।କୁ ପୂର୍ବ ପରି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଭିନେଗାର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ | ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ତାୱ।କୁ ଓଲଟାଇ ଏହାକୁ ହାଇ ଫ୍ଲେମରେ ଗରମ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଭିନେଗାର ଢାଳନ୍ତୁ | ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଭିନେଗାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବିସ୍ତାର ହେବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ପରେ ସ୍କ୍ରବର୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଏହାକୁ ସଫା କର | ଆପଣ ବହୁତ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖିବେ |

ବେକିଂ ସୋଡା କିମ୍ବା ଲେମ୍ବୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ

କଳା ତାୱ। ଚମକାଇବା ପାଇଁ ବେକିଂ ସୋଡା ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ | ଏହା ମଧ୍ୟ ଟାୱାକୁ ବହୁତ ପରିଷ୍କାର କରିଥାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆପଣ ଚାହାଁନ୍ତି, ଆପଣ ଲେମ୍ବୁ ଏବଂ ଗରମ ପାଣି ବ୍ୟବହାର କରି ପ୍ୟାନରୁ କଳାକୁ ବାହାର କରିପାରିବେ |

ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖନ୍ତୁ

ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଯତ୍ନ ମଧ୍ୟ ନିଆଯିବା ଉଚିତ ଯେ ଆପଣ କେବଳ ତାୱ।ରେ ରୁଟି ରାନ୍ଧନ୍ତି | ପନିପରିବା କିମ୍ବା ଚାଉଳକୁ କେବେବି ଗରମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସବୁବେଳେ ତାୱଆକୁ ସଫା ରଖନ୍ତୁ କାରଣ ଯଦି ସଫା କରିବା ପରେ ଯଦି ତାୱ। ଓଦା ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ଏହା କଳଙ୍କିତ ହୋଇଯାଏ | ଏହି ସମସ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣ ତାୱ।ରୁ କଳାକୁ ହଟାଇ ପାରିବେ |

Comments are closed.