ଇଡିର ବଡ଼ ଖୁଲାସା, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ଜଣେ ପାଖ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଉଠାଇଥିଲେ ଏତେ ବଡ଼ ରକମ

ଏବେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମାମଲାରେ ଆଉ ଏକ ଖୁଲାସା ହୋଇଛି। ଏହି ମାମଲାରେ ଟଙ୍କା ଟ୍ରେଲର ଉପର୍ ଲଗାତାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି ଇଡି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଡି ତାଙ୍କ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋକୁଲମ୍ ଫିଲ୍ମସ୍ ରିୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟଙ୍କା ଜମା କରିଛନ୍ତି। ଇଡି ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଗୋକୁଲମ୍ ଫିଲ୍ମସ କାହିଁକି ରିୟାଙ୍କୁ ଏହି ଟଙ୍କା ଦେଇଛି? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ କାରଣ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ଗୋକୁଲମ୍ ଫିଲ୍ମକୁ ପ୍ରାୟ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ। ଏବେ କାହିଁକି ଗୋକୁଲମ୍ ଫିଲ୍ମ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିଲା?

ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ଆସିଛି ଯେ ଗୋକୁଲମ୍ ଫିଲ୍ମସ୍ NEFT ମାଧ୍ୟମରେ ରିୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ୭୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ପଚରାଉଚରା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଇଡି ଏହାର ଅନୁସନ୍ଧାନକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇ ପ୍ରମାଣ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି।

ଇଡି ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ଉଠାଯାଇଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ପ୍ରାୟ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଉଠାଯାଇଥିଲା। ନଭେମ୍ବର ୧୫, ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଉଠାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଟଙ୍କା ଚେକ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଉଠାଯାଇଥିଲା | ଯେଉଁଥିରେ ରିମାର୍କରେ ସେଲଫ ଲେଖାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ନେବାପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ନୁହେଁ, ବରଂ ତାଙ୍କ ଘର ମ୍ୟାନେଜର ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡା ଯାଇଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ, ୧୪ ନଭେମ୍ବର ରାତିରେ, ପ୍ରାୟ ୮.୩୦ ସମୟରେ, ୧୫ ମିନିଟ୍ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଟଙ୍କା ୨୦-୨୦ ହଜାର କିସ୍ତିରେ ଉଠାଯାଇଥିଲା ।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ଖବର ପାଇବା ପରେ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ବାସ୍ତବରେ, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଏଫଆଇଆରରେ ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡାଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ସାମୁଏଲ୍ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କର ଖାସ ବୋଲି କୁହାଯାଏ |

Comments are closed.