୧୫ତମ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛି ଦ୍ୱାରା କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍‌

ଯାଜପୁର : ଭାରତର ସୁଦୂର ଗ୍ରାମାଂଚଳଗୁଡିକରେ ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା ଏକ ଅଗ୍ରଣୀ ଏନ୍‌ବିଏଫ୍‌ସି ଦ୍ୱାରା କ୍ଷତ୍ରୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ଫାଇନାନ୍ସିଆଲ ସର୍ଭିସେସ୍ ପ୍ରା.ଲିଃ (ଦ୍ୱାରା କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍‌) ଏହାର ପରିଚାଳନାର ୧୫ତମ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିବା ଅବସରରେ କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍ ଡିଜିଟାଲ, କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍ ଡାଇରେକ୍ଟ, ମାଇଁ କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍‌, କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍ ବ୍ରାଂଚ୍ ଅନ୍ ହ୍ୱିଲ୍‌ସ ଓ କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍ ସହଭାଗିତା ଭଳି ଏକାଧିକ ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏଥିସହିତ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଲୁକ୍‌ର ରଙ୍ଗ ପରିବର୍ତନ କରିଛି । ପ୍ରମୁଖ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ ନେଟ୍‌ୱର୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ସାମିଲ ରହିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଗ୍ରାହକମାନେ ଏହାର ଏକାଧିକ ଶାଖାରେ ଦ୍ୱାରା କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍ ୱେଲ୍‌ଥ ମ୍ୟାନେଜର୍‌ମାନଙ୍କ ସହ କନେକ୍ଟ କରିପାରିବେ । ଏହି ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ଦ୍ୱାରା କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍‌କୁ ଏହାର ଉତ୍ପାଦ ଓ ସେବାଗୁଡିକୁ ଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଗ୍ରାହକ ଅଭିଜ୍ଞତା ସହିତ ଏକ ଉନ୍ନତ ଶୈଳୀରେ ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ । ଏହି ଚ୍ୟାନେଲ ଦ୍ୱାରା କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍‌ର ଦେଶବ୍ୟାପୀ ୧୨୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ୨୯୫ଟି ଶାଖାର ଏକ ବର୍ଦ୍ଧିତ ବ୍ରାଂଚ୍ ନେଟ୍‌ୱର୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅବିଚ୍ଛେଦ୍ୟ ଅଂଶ ଓ ସପୋର୍ଟ ନେଟ୍‌ୱର୍କ ହେବ ।
ଏସମ୍ପର୍କରେ ଦ୍ୱାରା କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍‌ର ଏମ୍‌ଡି ଓ ସିଇଓ ଏଲ୍‌ଭିଏଲ୍‌ଏନ୍ ମୂର୍ତି କହିଛନ୍ତି, ‘ ଭାରତର ସୁଦୂର ଗ୍ରାମଗୁଡିକରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପତି ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାର ଏକ ଏକକ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସହିତ ୨୦୦୮ ପରଠାରୁ ୧୪ ବର୍ଷର ଏକ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯାତ୍ରାରେ ଦ୍ୱାରା କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍ ଆଜି ଅନେକ ଭୂଭାଗରେ ପରିଚାଳନାଗତ ସେବା ପ୍ରଦାତା ଭାବେ ବିକଶିତ ହେବା ସହିତ ୧.୩୮ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି ।’ ସେହିପରି ଦ୍ୱାରା କେଜିଏଫ୍‌ଏସ୍‌ର ଚିଫ୍ ହ୍ୟୁମାନ୍ ରିସୋର୍ସ ଅଫିସର୍ ହୁମା ତାରିକ୍ କହିଛନ୍ତି, ‘୧୨୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାମରେ ୨୨୦୦ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହିତ ଆମେ ପରିଚୟରେ ସମାନତା ଆଣିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲୁ । ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଲୁକ୍‌ରେ ପରିବର୍ତନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ତାହା ଆମକୁ ସମସ୍ତ ଭୂଭାଗରେ ସମାନ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରିବାର ଆମର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।’

 

Comments are closed.