ଡ୍ରିମ ୧୧ ହେବ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ର ପ୍ରାୟୋଜକ , ୨୨୨ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଲା ରାଇଟ

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ପାଇଁ ଚାଇନାର କମ୍ପାନୀ VIVO ସ୍ଥାନରେ ନୂତନ ଟାଇଟଲ୍ ପ୍ରାୟୋଜକ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି | VIVO ସିଜନ୍ ୧୩ ରୁ ବାଦ ପଡ଼ିବା ପରେ ଡ୍ରିମ୍ ୧୧ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲ୍ ର ଟାଇଟଲ୍ ପ୍ରାୟୋଜକ ହାସଲ କରିଛି | ଆଇପିଏଲ୍ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବ୍ରିଜେଶ ପଟେଲ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡ୍ରିମ୍ ୧୧ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ପାଇଁ ପ୍ରାୟୋଜକ ଅଧିକାର ୨୨୨ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛି।

ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ ଯେ ଏହି ବିଡ୍ VIVO ର ବାର୍ଷିକ ୪୪୦ କୋଟି ଠାରୁ ୨୧୮ କୋଟି କମ୍ ଅଟେ | ଟାଟା ଗ୍ରୁପ୍ ଟାଇଟଲ୍ ପ୍ରାୟୋଜକ ଅଧିକାର ଦୌଡ଼ରେ ମଧ୍ୟ ସାମିବ ଥିଲା | ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ (ୟୁଏଇ) ରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ୧୦ ନଭେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।


ଡ୍ରିମ୍ ୧୧ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି ଆଇପିଏଲ୍ ର ପ୍ରାୟୋଜକ ସହିତ ଜଡିତ ହୋଇସାରିଛି | ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଟାଟା ଗ୍ରୁପ୍ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ବିଡ୍ କରିନଥିବାବେଳେ ଦୁଇଟି ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା କମ୍ପାନୀ ବାଇଜୁସ୍ (୨୦୧ କୋଟି) ଏବଂ ଅନଏକାଡେମି (୧୭୦ କୋଟି) ଯଥାକ୍ରମେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେଉଛୁ ଯେ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଏବଂ ଚୀନ୍ ମଧ୍ୟରେ ବଢ଼ୁଥିବା ବିବାଦ ହେତୁ ବିସିସିଆଇ ଏହି ସିଜନ ପାଇଁ ଭିଭୋକୁ ଡିସଚାର୍ଜ କରିଥିଲା। ଭିଭୋ ୨୦୧୮ ରୁ ୩୦୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୨୧୦୯ କୋଟି ଟଙ୍କା (ପ୍ରତିବର୍ଷ ୪୪୦ କୋଟି ଟଙ୍କା) ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ପ୍ରାୟୋଜକ ଅଧିକାର ହାସଲ କରିଥିଲା| ଭିଭୋ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଯୋଜକ ଭାବରେ ଫେରିପାରେ |

Comments are closed.