ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ନିଜ ପାପୁଲିକୁ ଦେଖି କରନ୍ତୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ, ଭଲରେ କଟିବ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ

ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଏ ଯେ ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ଆମେ ଆମର ପାପୁଲିକୁ ଯୋଡ଼ି ଦର୍ଶନ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ଜଣେ ମନୁଷ୍ୟ ର ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟ ହେବା ଉଚିତ୍ | ଆମେ ଆଖି ଖୋଲିବା ମାତ୍ରେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଆମକୁ ପ୍ରଥମେ ଏହି କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ | ତୁମର ହାତ ପାପୁଲି ଦେଖିବା ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ବସ୍ତୁ କିମ୍ବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖ ନାହିଁ |

ଏହି ଛୋଟ କାମକୁ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନର ନିୟମ କରନ୍ତୁ | ଏହି ଛୋଟ କାର୍ଯ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନକୁ ବଦଳାଇପାରେ | ତୁମର ପାପୁଲିରେ ତୁମର ଜୀବନର ମନ୍ତ୍ର ଅଛି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ତୁମର ପାପୁଲି ଦେଖିବା ସମୟରେ ଏକ ମନ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ପଢିବା ଉଚିତ୍ | ଅନ୍ତତ ପକ୍ଷେ ଥରେ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ | ମନ୍ତ୍ର-

କରାଗ୍ରେ ବସତି ଲକ୍ଷ୍ମୀ, କର ମଧ୍ୟେ ସରସ୍ବତୀ ।
କରମୂଳେ ତୁ ବ୍ରହ୍ମା , ପ୍ରଭାତେ କର ଦର୍ଶନମ ।

ଅର୍ଥାତ୍ ପାପୁଲିର ଆଗ ଭାଗରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ, ବିଦ୍ୟାଦାତ୍ରୀ ସରସ୍ୱତୀ ମଧ୍ୟ ଭାଗରେ ଏବଂ ଭଗବାନ ଗୋବିନ୍ଦ (ବ୍ରହ୍ମା) ମୂଳ ଭାଗରେ ରୁହନ୍ତି। ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଭାତ ଯଥା (ସକାଳୁ) ଦର୍ଶନ କରେ |

ଏହା ଏକ ବିଶ୍ୱାସ ଯେ ଯଦି ତୁମେ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ତୁମର ପାପୁଲି ଆଡକୁ ଅନାଇ ଏହି ମନ୍ତ୍ର ଜପ କର, ତେବେ ଅସୁବିଧା ତୁମ ଜୀବନରୁ ଦୂରେଇ ଯିବ | ତୁମ ହାତରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ, ମା ସରସ୍ୱତୀ ଏବଂ ପ୍ରଭୁ ଗୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ କର | ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ତୁମର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟର ଏକ ମୂଲ୍ୟବାନ ଅଂଶ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି | ସ୍ନାନ କରିବା, ଖାଇବା ଇତ୍ୟାଦି ଯେପରି ଏହି ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକ, ସେହିଭଳି ମଣିଷ ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ତା’ର ପାପୁଲି ଦେଖିବା ଜରୁରୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ |

ଏହି ଛୋଟ କାମ ସହିତ ତୁମେ ନିଜ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇ ପାରିବ | ଏହି ଛୋଟ ମନ୍ତ୍ର ଆପଣଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ବାଧାବିଘ୍ନରୁ ଦୂରେଇ ରଖେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଭଲରେ ଚାଲିଥାଏ | ତୁମର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ | ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଦିନକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ଛୋଟ ମନ୍ତ୍ର ସହିତ ଆପଣ ନିଜ ଦିନ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ |

Comments are closed.