ଫ୍ରାନ୍ସରେ ପୁଣି ବଢିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ବିଶ୍ୱରେ ୮.୩୦ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା

ବିଶ୍ବରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୨.୪୩ କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଥିବାବେଳେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୮.୩୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟରେ, ଫ୍ରାନ୍ସରେ ପୁନର୍ବାର ସଂକ୍ରମଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପୁଣି ତୀବ୍ର ବୃଦ୍ଧି ଦେଖାଦେଇଛି। କେବଳ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏଠାରେ ୫,୪୨୯ ନୂତନ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି | ଲାଟିନ ଆମେରିକୀୟ ଦେଶମାନଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି |

ଫ୍ରାନ୍ସର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଲକଡାଉନ୍ ଉଠାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନରୁ ନୂତନ ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏଭଳି କିଛି କ୍ଷେତ୍ର ମଧ୍ୟ ଆସିଛି, ଦେଶରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହାଇ ରିସ୍କ ଜୋନ ହୋଇ ରହିଛି। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଏପ୍ରିଲ ପରେ କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମାମଲା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ ତେବେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ପୁନର୍ବାର ଲକଡାଉନ କରାଯିବ।

ସେହିଭଳି ଲାଟିନ୍ ଆମେରିକୀୟ ଦେଶଗୁଡ଼ିକରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମଣ କମିନାହିଁ। ଆମେରିକାରେ, ଯେଉଁଠାରେ ୬୦.୦୧ ଲକ୍ଷ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧.୮୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ବ୍ରାଜିଲରେ ୩୭.୨୨ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ରହିଛି ଯେଉଁଥିରୁ ୧.୧୭ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ୟୁରୋପରେ ସଂକ୍ରମଣର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ

ୟୁରୋପୀୟ ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମଣର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସ୍ପେନରେ ୩,୫୯୪ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବ୍ରିଟେନର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ମାଡ୍ରିଡରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଏକ ବୈଠକରେ ଏହି ଟିକା କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରାଯିବା ସହିତ ନିକଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ଔଷଧ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରାଯିବ। ସ୍ପେନ୍, ଫ୍ରାନ୍ସ ଏବଂ ଜର୍ମାନୀରେ ଲକଡାଉନ ହଟିବା ପରେ ମାମଲା ପୁଣି ଥରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

Comments are closed.