ଏଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ନିଜ ପସନ୍ଦର ଏକ କବାଟ ବାଛନ୍ତୁ: ଆପଣଙ୍କ ଉତର ଆଧାରରେ ଜାଣନ୍ତୁ କିଭଳି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ

ଏହି ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ କୌଣସି ଏକ କବାଟ ଚୟନ କରିବାର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ପରୀକ୍ଷଣରେ, ଆପଣ ନିଜ ବିଷୟରେ ସବୁକିଛି ଜାଣିପାରିବେ | ଏହି ପରୀକ୍ଷଣ ତୁମର ଅବଚେତନା ଏବଂ ମନସ୍ତାତ୍ତ୍ୱିକ ମେକଅପ୍ ଗଭୀରକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଛି | ଏଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଏକ କବାଟ ବାଛନ୍ତୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରୁଛି | ଆପଣଙ୍କ ପସନ୍ଦ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଗୁଣ, ପ୍ରକୃତି, ଚରିତ୍ର, ଆଚରଣ ଶୈଳୀ, ଦୁର୍ବଳତା ଏବଂ ଶକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିବ |

୧. କଳା କବାଟର ଚୟନ

ଯଦି ତୁମେ କଳା କବାଟ ବାଛିଚ, ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଗୁଣଗୁଡିକ ପ୍ରକାଶ କରେ ଯେ ତୁମେ ସରଳ ଏବଂ ପରିଷ୍କାର ଜିନିଷକୁ ଭଲ ପାଅ | ତୁମେ ଏକ ସର୍ବନିମ୍ନ ଏବଂ ନୋ-ଫ୍ରିଲ୍ସ ପ୍ରକାର ଜୀବନ ପସନ୍ଦ କର | ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତ ସଫଳତା ପାଇଁ ବହୁତ ଗର୍ବିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | କ୍ୟାରିଅର୍ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଏକ ପସନ୍ଦ ମଧ୍ୟ ଥାଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଫିଲ୍ଟର୍ ବିନା ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରାମାଣିକ ଆତ୍ମ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଦେଇଥାଏ | ତୁମେ ତୁମର ଏକାଡେମିକ୍ସ ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଭଲ କରିବାକୁ ପ୍ରବୃତ୍ତି କରିପାରିବ | ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ତୁମର ପ୍ରିୟତା ଥାଇପାରେ | ତୁମର ଡ୍ରେସିଂ ସହିତ ତୁମେ ଅଧିକ ଚାଲିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିପାରିବ ନାହିଁ | ଆପଣ ସବୁକିଛି ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବିବରଣୀ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇପାରନ୍ତି | ଆପଣ ଆତ୍ମ-ବିକାଶରେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିପାରନ୍ତି | ଆପଣ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କର ଭାବପ୍ରବଣ ଏବଂ ମାନସିକ ସୁସ୍ଥତା ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ତୁଳନ ରଖିବାକୁ ଚାହିଁପାରନ୍ତି | ଆପଣ ସୁଯୋଗ ପାଇଁ ଖୋଲା ହୋଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ସ୍ମରଣୀୟ ଅନୁଭୂତି ସହିତ ପୁରସ୍କୃତ କରେ | ଆପଣ ହୁଏତ ଅଜ୍ଞାତରୁ ଆପଣଙ୍କର ସୀମାକୁ ଠେଲିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ଏକ ବଡ଼ ସଫଳତାର ଚିକିତ୍ସାରେ ଥାଇପାରନ୍ତି |

୨. କମଳା ରଙ୍ଗର କବାଟ ଚୟନ

ଯଦି ଆପଣ କମଳା କବାଟ ବାଛିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଗୁଣଗୁଡିକ ପ୍ରକାଶ କରିଥାଏ ଯେ ଆପଣ ସାଧାରଣତଃ ଏକାଧିକ ଜିନିଷରେ ଭଲ ଅଟନ୍ତି | ଆପଣ ବିଭିନ୍ନ ବୃତ୍ତି କିମ୍ବା ଚାକିରିର ଜଣେ ଭଲ ଜଗଲର୍ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆପଣ ଏକାଥରକେ ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷ କିମ୍ବା ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ନେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିପାରନ୍ତି | ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ତୁମେ ତୁମର ଶକ୍ତିକୁ କମ୍ପାର୍ଟମେଣ୍ଟାଇଜ୍ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କର | ଆପଣଙ୍କର ଏକ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଳାତ୍ମକ ଧାରା ଥାଇପାରେ | କୌଣସି ଜିନିଷରୁ ଅସାଧାରଣ ଜିନିଷ ତିଆରି କରିବାର କ୍ଷମତା ତୁମର ଅଛି | ଆପଣ ସେହି ପ୍ରକାରର ହୋଇପାରନ୍ତି ଯିଏ ଏକ ଥ୍ରିଫ୍ଟ ଷ୍ଟୋରରୁ ସଂଗୃହିତ ଜିନିଷରୁ ଏକ ଚମତ୍କାର ମାଷ୍ଟରପିସ୍ ବାହାର କରିପାରନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ସମସାମୟିକ ରୂପ ଦେବା ପାଇଁ ପୁରୁଣା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ କାମ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି | ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଉତ୍ସାହ ଏବଂ ଉଚ୍ଚାଭିଳାଷାର ଭାବନାରେ ବହୁତ କିଛି ନେଇଯାଆନ୍ତି | ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରା ଏବଂ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ଯଥେଷ୍ଟ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆପଣ ନିଜକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରୁଥିବା ବିଷୟଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ଅନନ୍ତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥାନ୍ତି |

୩. ଲାଲ କବାଟ

ଯଦି ଆପଣ ଲାଲ୍ କବାଟ ବାଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଗୁଣଗୁଡିକ ପ୍ରକାଶ କରେ ଯେ ଆପଣ ଜଣେ ଅତ୍ୟଧିକ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସୀ ଏବଂ ସବିଶେଷ-ଆଧାରିତ ବ୍ୟକ୍ତି | ଆପଣଙ୍କର ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ଏବଂ ନିଶା ପ୍ରବୃତ୍ତି ଥାଇପାରେ | ତୁମେ ନିଜକୁ ଏକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବା ରିବନ୍ ସହିତ ଏକ ପ୍ୟାକେଜ୍ ପରି ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କର ଯଦିଓ ତୁମର ପଛରେ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ନଥାଇପାରେ | ଦୁନିଆ ତୁମକୁ କିପରି ଦେଖେ ସେ ବିଷୟରେ ତୁମେ ଅତ୍ୟଧିକ ଚିନ୍ତିତ| ଯଦି ଜିନିଷଗୁଡିକ ତୁମ ପଥରେ ନ ଯାଏ ତେବେ ତୁମେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇପଡ । ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଆତ୍ମ ସମାଲୋଚକ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆପଣ ନିଜକୁ ମନେ ପକାଇବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ବାରଣ କରନ୍ତୁ | ଆତ୍ମ-ବିନାଶକାରୀ ଅଭ୍ୟାସ ହେତୁ ଆପଣ ବେଳେବେଳେ କ୍ଷତି ସହିପାରନ୍ତି | ପ୍ରକୃତ ତୁମେ ହେବା ଉପରେ ତୁମେ ବହୁତ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ | ଆପଣ ପ୍ରକୃତରେ କିଏ, ଜୀବନରେ ଆପଣ କ’ଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଇତ୍ୟାଦି ଜାଣିବା ପାଇଁ ବେଳେବେଳେ ନିଜ ସହିତ ବସନ୍ତୁ | ଆତ୍ମ-ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପକରଣ ହୋଇପାରେ |

Comments are closed.