ମାତ୍ର ୭ ସେକେଣ୍ଡରେ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ରୁମ୍ ଭିତରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସମସ୍ତ ୪ ଟି ଶବ୍ଦକୁ ଚିହ୍ନି ପାରିବେ କି ଆପଣ?

ଏହି ଶବ୍ଦ ଖେଳ ସେହିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଯେଉଁମାନେ ମଜାଳିଆ ଖେଳ ଏବଂ ପଜଲ୍ ଖେଳିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି | ମସ୍ତିଷ୍କ ପଜଲ୍ସ ଏକ ସରଳ ଶବ୍ଦ ରିଡଲ୍କୁ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିଥାଏ, ଯେହେତୁ ଏହି ମାଇଣ୍ଡ ଖେଳଗୁଡିକ ସୃଜନଶୀଳ ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ସମାଧାନ ହୋଇଥାଏ |

ଏହି ଛବି ପଜଲ୍ ରେ, ତୁମେ ଲିଭିଙ୍ଗ୍ ରୁମ୍ ଛବିରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସମସ୍ତ ୪ ଟି ଗୁପ୍ତ ଶବ୍ଦକୁ ଚିହ୍ନିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ପୁରୁଷ, ମହିଳା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର କୁକୁର ଖେଳ ଉପକରଣକୁ ଖୁସିରେ ଦେଖୁଛନ୍ତି | ପ୍ରଥମେ, ତୁମେ ବୋଧହୁଏ ତୁରନ୍ତ ସମସ୍ତ ଶବ୍ଦକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରିପାରିବବ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ପରେ, ଆପଣ ପ୍ରତିଛବି ଭିତରେ ଲୁକ୍କାୟିତ ଶବ୍ଦଗୁଡ଼ିକୁ ଚିହ୍ନିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଚିଲ ନଜର ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ମସ୍ତିଷ୍କ ଟିଜର ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରୁଛି | ତେଣୁ ଏହା ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ୭ ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଛବିରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସମସ୍ତ ୪ ଟି ଶବ୍ଦ ଚିହ୍ନଟ କରିପାରିବେ ତେବେ ଆପଣ ଜଣେ ଜିନିୟସ ହୋଇପାରନ୍ତି |

ନିମ୍ନରେ ଏହାର ସମାଧାନ ଦର୍ଶାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ତଳକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଚିଟିଙ୍ଗ ନକରି ପ୍ରଥମେ ନିଜେ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜକୁ ପରୀକ୍ଷା କରନ୍ତୁ ।

୧.ଦୀପ – ଛବିରେ ଲ୍ୟାମ୍ପ ଛବି ଉପରେ ‘ଲ୍ୟାମ୍ପ’ ଶବ୍ଦ ଲେଖାଯାଇଛି |
୨.ୱିଣ୍ଡୋ – ଚିତ୍ରରେ ଥିବା ପରଦା ଉପରେ ‘ୱିଣ୍ଡୋ’ ଶବ୍ଦ ଲେଖାଯାଇଛି |
୩. ରଗ – ଚିତ୍ରରେ ରଗ ଉପରେ ‘ରଗ୍’ ଶବ୍ଦ ଲେଖାଯାଇଛି |
୪.ବ୍ରେନ – ଚିତ୍ରରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କେଶରେ ‘ବ୍ରେନ’ ଶବ୍ଦ ଲେଖାଯାଇଛି |

Comments are closed.