ନୂଆବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଘରକୁ ନେଇ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ଶୁଭ ଜିନିଷ , ବର୍ଷସାରା ରହିବ ଆର୍ଥିକ ସ୍ବଚ୍ଛଳତା

ନୂଆ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଆଉ କିଛି ଦିନ ବାକି ରହିଛି | ୨୦୨୩ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଯଦି ଆପଣ ଘରେ କିଛି ଶୁଭ ଜିନିଷ ଆଣନ୍ତି, ତେବେ ଘରଟି ସକାରାତ୍ମକତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ | ଏହି କାରଣରୁ, ବର୍ଷସାରା ଘରେ ଆଶୀର୍ବାଦ ଏବଂ ଅପାର ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିବ | ଧର୍ମଠାରୁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି କାରଣ ଏହି ଶୁଭ ସଙ୍କେତଗୁଡ଼ିକ ସମୁଦ୍ରର ମନ୍ଥନରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି | ଘରେ ଏହି ଶୁଭ ସଙ୍କେତଗୁଡ଼ିକର ଉପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ, ଘରେ ଆର୍ଥିକ ଅଭାବ ରହେ ନାହିଁ |

ପାରିଜତ ଫୁଲ- ପାରିଜାତ ଗଛ ମଧ୍ୟ ସମୁଦ୍ରର ମନ୍ଥନରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା | ପାରିଜାତ ଫୁଲ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ | ଯେଉଁ ଘରେ ପାରିଜାତ ଗଛ ଥାଏ କିମ୍ବା ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ପାରିଜାତ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରାଯାଏ, ସେହି ଘରେ ସର୍ବଦା ସମୃଦ୍ଧତା ରହିଥାଏ |

ଅମୃତ କଳସ – ଅମୃତ କଳସ ମଧ୍ୟ ସମୁଦ୍ରର ମନ୍ଥନରୁ ବାହାରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଦେବତା ଏବଂ ରାକ୍ଷସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଶେଷରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ହରି ମୋହିନୀଙ୍କ ରୂପ ନେଇ ଅମୃତ କଳସ ଭୂତମାନଙ୍କଠାରୁ ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁ ଘରେ ଅମୃତ କଳସ ସ୍ଥାପନ କରାଯାଏ, ସେଠାରେ କୌଣସି ଦୁଃଖ କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ରହେ ନାହିଁ।

ଉଚୈଃ ଶ୍ରବାସ ଘୋଡା – ସମୁଦ୍ର ମନ୍ଥନ ରେ ଉଡ଼ୁଥିବା ଘୋଡା ଉଚୈଃ ଶ୍ରବାସ ଘୋଡା ମଧ୍ୟ ଉଭା ହୋଇଥିଲା | ଘରେ ଏହି ଧଳା ରଙ୍ଗର ଘୋଡାର ପ୍ରତିମା କିମ୍ବା ଚିତ୍ର ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ଏହା ଘରେ ସକାରାତ୍ମକତା ରଖେ |

ଐରାବତ ହାତୀ- ହାତୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଐରାବତ ହାତୀ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇଛି। ଐରାବତ ହାତୀ ଧଳା ରଙ୍ଗର ଏବଂ ଏହା ପ୍ରଭୁ ଇନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ବାହନ ଅଟେ। ଘରେ ଐରାବତ ହାତୀର ମୂର୍ତ୍ତି ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ଶୁଭ, ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ମିଳିଥାଏ |

ପାଞ୍ଚଯଜ୍ଞ ଶଙ୍ଖ- ପାଞ୍ଚଯଜ୍ଞ ଶଙ୍ଖ ମଧ୍ୟ ସମୁଦ୍ର ମନ୍ଥନ ରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ ୧୪ ରତ୍ନରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଏକ ପାଞ୍ଚଯଜ୍ଞ ଶଙ୍ଖ ପିନ୍ଧନ୍ତି | ଘରର ମନ୍ଦିରରେ ଏହି ଶଙ୍ଖ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ | ଘରେ ସବୁବେଳେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ରହିଥାଏ |

Comments are closed.