ଅରୁଣ ଜେଟଲୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ମୃତ୍ୟୁ ବାର୍ଷିକୀ: ନିଜ ବନ୍ଧୁ ବହୁତ ମନେ ପଡ଼ନ୍ତି ବୋଲି ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି ମୋଦୀ

ଆଜି ବିଜେପି ଭେଟେରାନ ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ମୃତ୍ୟୁ ବାର୍ଷିକୀ। ଠିକ୍ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଏହି ଦିନ ସେ ବିଶ୍ୱକୁ ବିଦାୟ ଦେଇଥିଲେ। ଜେଟଲୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ମୃତ୍ୟୁ ବାର୍ଷିକୀରେ ବିଜେପି ନେତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା, ବିଜେପି ସଭାପତି ଜେପି ନାଡାଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ ନେତା ତାଙ୍କୁ ଟୁଇଟ୍ କରି ସ୍ମରଣ କରିଛନ୍ତି। ପିଏମ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ମୋର ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ବହୁତ ମନେ ପକାଉଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଏହି ଦିନ ଗତ ବର୍ଷ ଆମେ ଶ୍ରୀ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲୁ। ମୁଁ ମୋର ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ବହୁତ ମନେ ପକାଏ। ଅରୁଣ ଜୀ ଯତ୍ନର ସହ ଭାରତର ସେବା କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ବୁଦ୍ଧି, ଆଇନଗତ ଦକ୍ଷତା ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ବହୁତ ମହାନ ଥିଲା। ‘


ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ ଜୀ ଜଣେ ବିଶିଷ୍ଟ ରାଜନେତା, ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ବକ୍ତା ତଥା ଜଣେ ମହାନ ମଣିଷ ଥିଲେ, ଯାହାର ଭାରତୀୟ ରାଜନୀତିରେ ସମାନତା ନଥିଲା। ସେ ବହୁମୁଖୀ ଏବଂ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ଥିଲେ | ତାଙ୍କର ବିଶାଳ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ, ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ଏବଂ ଦେଶପ୍ରେମ ପାଇଁ ଯିଏ ସର୍ବଦା ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇ ରହିବେ। ‘

Comments are closed.