ରୋଷେଇ ଘରେ ସବୁବେଳେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ୫ ଟି ଜିନିଷ , ରହିବ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କର ଅନୁଗ୍ରହ

ବାସ୍ତୁ ଆମ ଜୀବନରେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ, ଯଦି ଘରେ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ କିଛି ଜିନିଷ ଥାଏ, ତେବେ ଆମ ଜୀବନରେ ବହୁତ ସକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ, ଯଦି ବାସ୍ତୁ ଭୁଲ୍ ତେବେ ଘର ଜୀବନରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ରୋଷେଇ ଘରର ଏପରି ଏକ ବାସ୍ତୁ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଜୀବନରେ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବାକୁ କେହି ଆପଣଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଘରର ଚାରିଆଡ଼େ ଅର୍ଥର ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ |

ଘରର ରୋଷେଇ ଘରେ ଏହି ୫ ଟି ଜିନିଷ କେବେବି ଶେଷ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ଯଦି ଘରେ ଥିବା ଲୁଣ ସରିଯିବାକୁ ଯାଉଛି, ତେବେ ଆସନ୍ତାକାଲି ପାଇଁ ଏହାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ତୁରନ୍ତ ଆଣନ୍ତୁ | ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଘରେ ଲୁଣ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣଭାବେ ସରିଯାଏ, ତେବେ ଘରେ ନକାରାତ୍ମକତା ଆସେ ଏବଂ ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଦେଖାଯାଏ | ଘରର ମହିଳାମାନଙ୍କ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ ଏବଂ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ କୋପ କରନ୍ତି |

ହଳଦୀ

ହଳଦୀ କେବଳ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦକୁ ବଢାଏ ନାହିଁ ବରଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ | ହଳଦୀ ଘରର ରୋଷେଇ ଘରରୁ କେବେବି ବାହାରକୁ ଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ହଳଦୀ ସରିଯିବା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ନୂଆ ପ୍ୟାକେଟ୍ ଆଣନ୍ତୁ | କୁହାଯାଏ ଯେ ହଳଦୀ ଶେଷ ହେତୁ ଗୁରୁ ଦୋଷ ରହିଥାଏ, କାରଣ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ହଳଦୀ ଏବଂ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି। ତେଣୁ, ଏହା ଶେଷ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଆଣନ୍ତୁ, ଯଦି ଆପଣ ଏହା ନକରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପିଲାମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ଉପରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ ଏବଂ ଘରର ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ଉପୁଜିଥାଏ |

ଅଟା

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରୁ ଅଟା କେବେ ବି ଶେଷ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଅଟା ଶେଷ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ନୂଆ ଅଟା ନେଇ ଆସନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଘରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଆସେ ଏବଂ ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ତୁମର ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସମ୍ମାନର କ୍ଷତି ହୁଏ |

ଚାଉଳ

ଚାଉଳ ପୂଜାରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ, ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପବିତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ମନେ ରଖିବାକୁ ହେବ ଯେ ଏହା କେବେବି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣରୂପେ ଶେଷ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଏହା ଶେଷ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଅଧିକ ଚାଉଳ ଆଣନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଏହା ଶୁକ୍ରର ଦୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ | ଯଦି ଚାଉଳ ଶେଷ ହୋଇଯାଏ ତେବେ ଘରର ମହିମା ଶେଷ ହୁଏ | ଯଦି ଘରେ ସବୁବେଳେ ଚାଉଳ ଥାଏ, ତେବେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ଘରଟି ଧନରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥାଏ|

ସୋରିଷ ତେଲ

ଆମ ଘରେ ସୋରିଷ ତେଲ ରାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ସୋରିଷ ତେଲ ଶନି ଦେବ ସହିତ ଜଡିତ | ତେଲ ସରିବା ପରେ ଯଦି ତୁମେ ତେଲ ଆଣ, ତେବେ ଶନି ଦେବ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି | ତେଣୁ ସୋରିଷ ତେଲ ସରିଯିବା ପୂର୍ବରୁ ତେଲ ଆଣିବା ଭଲ | ଯଦି ସମ୍ଭବ, ପ୍ରତି ଶନିବାର ତେଲ ଦାନ କରନ୍ତୁ |

Comments are closed.