ଏୟାରଟେଲ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓ-ର‌୍ୟାନ ଆଲାଏନ୍ସ ପ୍ଲଗଫେଷ୍ଟର ଆୟୋଜନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭାରତର ବୃହତମ ଟେଲିକମ୍ୟୁନିକେସନ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲ ପକ୍ଷରୁ ଓ-ର‌୍ୟାନ ଆଲାଏନ୍ସ ପାଇଁ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପ୍ଲଗଫେଷ୍ଟର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ୫ଜି ଭଳି ଉଦୀୟମାନ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ସେବା ଯୋଗାଇଦେବା ପାଇଁ ଓ-ର‌୍ୟାନ ଇକୋ ସିଷ୍ଟମର ବର୍ଦ୍ଧିତ ପୂର୍ଣ୍ଣବିକାଶକୁ ଦର୍ଶାଇଥାଏ । ୨୦୧୮ରେ ଏହାର ପ୍ରାରମ୍ଭଠାରୁ ହିଁ ଏୟାରଟେଲ ଓ-ର‌୍ୟାନ ଆଲାଏନ୍ସର ଏକ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ରହି ଆସିଛି । ଓ-ର‌୍ୟାନ ପ୍ଲଗଫେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କରଣ ଓ-ର‌୍ୟାନ ଆଧାରିତ ନିୟୋଜନ ସମେତ ଏକ ଉନ୍ମୁକ୍ତ ପ୍ରଯୁକ୍ତିଗତ ଇକୋସିଷ୍ଟମ ନିର୍ମାଣ କରିବା ଦିଗରେ ଏୟାରଟେଲର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିର ଏକ ଅଂଶ ଅଟେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଓ-ର‌୍ୟାନ ଆଲାଏନ୍ସ ପ୍ଲଗଫେଷ୍ଟର ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କରଣରେ ଏୟାରଟେଲ ୫ଜି ସମେତ ଏକାଧିକ ପ୍ରଯୁକ୍ତିଗତ ବ୍ୟବହାର ମାମଲାଗୁଡ଼ିକୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିବା ପାଇଁ ଅଲ୍ଟିଓଷ୍ଟାର, ଅଲ୍‌ଟ୍ରାନ, ଏଏସ୍‌ଓସିଏସ୍‌, ମାଭେନିର୍‌, ଏନଇସି, ଏସ୍‌ଟିଏଲ, ଭିଆଇଏଭିଆଇ ସଲ୍ୟୁସନ୍ସ, ଭିଭିଡିଏନ୍ ଏବଂ କ୍ସିଲିନ୍‌କ୍ସ ଭଳି ଅଗ୍ରଣୀ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ସହିତ ସହବନ୍ଧିତ ହୋଇଛି ।
ଏହା ସମ୍ପର୍କରେ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲର, ସିଟିଓ, ଶ୍ରୀ ରନ୍ଦୀପ ସେଖନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଭାରତୀୟ ଏବଂ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ବଜାର ପାଇଁ ଏକ ‘ମେକ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ-ଓ-ର‌୍ୟାନ ସଲ୍ୟୁସନ୍‌’ ନିର୍ମାଣ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଭାରତୀୟ ସଂଗଠନଗୁଡ଼ିକୁ ଅଭିନବ ହାର୍ଡଓୟାର, ସଫ୍ଟଓୟାର ଏବଂ ସେବା ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ ।” ଏକ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଭାବେ ଉପଲବ୍ଧ ମୁକ୍ତ ର‌୍ୟାନ ଇକୋସିଷ୍ଟମର ବିକାଶ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଏବଂ ଏକାଗ୍ରତା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ସେହି କାରଣରୁ ଏହି ଓ-ର‌୍ୟାନ ଆଲାଏନ୍ସ ଏହାର ସଦସ୍ୟ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକୁ ଏକ ଦକ୍ଷ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ପ୍ଲଗଫେଷ୍ଟ ଢାଂଚା ଯୋଗାଇଦେଉଛି । ଯାହାକି ଓ-ର‌୍ୟାନ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ପ୍ରୟାସ ସମେତ ଓ-ର‌୍ୟାନ ସଫ୍ଟଓୟାର ସମୁଦାୟକୁ ଯଥାଯଥ କରୁଛି ।,” ବୋଲି ଆଣ୍ଡ୍ରି ଫୁଏଚ, ଓ-ର‌୍ୟାନ ଆଲାଏନ୍ସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ ଏଟିଆଣ୍ଡଟିର ଚିଫ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଅଫିସର କହିଛନ୍ତି ।

Comments are closed.