କାନାଡ଼ାର କୁନି ବାହୁବଳୀ:ମାତ୍ର ୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ୮୦ କିଲୋ ଓଜନ ଉଠାଇ ସମସ୍ତକୁ ଚକିତ କରିଦେଇଛନ୍ତି ଏହି କୁନି ବାଳିକା

କୁହାଯାଏ ଯେ ଦୃଢ଼ଇଚ୍ଛା ଏବଂ ମନୋବଳ ଥିଲେ ଜଣେ ଅସମ୍ଭବକୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ କରିପାରେ | ଏପରି ଏକ କୀର୍ତ୍ତିମାନ କାନାଡାର ରୋରୀ ଭାନ୍ ଉଲ୍ଫଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଛି | ରୋରି ମାତ୍ର ସାତ ବର୍ଷ ବୟସରେ ୮୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ଓଜନ ଉଠାଇ ଦୁନିଆର ‘ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଶିଶୁ’ ହେବାର ଗୌରବ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କୁ ‘କୁନି ବାହୁବଳୀ’ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି।

ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିଲେ

ରୋରି ଓଟାୱାର ବାସିନ୍ଦା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ମାତ୍ର ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ସମୟରୁ ସେ ଭାରୋତ୍ତୋଳନ ଅଭ୍ୟାସ କରିଆସୁଛନ୍ତି | ଦୁଇ ବର୍ଷର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେବା ପରେ, ରୋରି ସ୍ନାଚ୍ ରେ ୩୨ କିଲୋଗ୍ରାମ, କ୍ଲିନ୍ ଏବଂ ଜର୍କରେ ୪୨ କିଲୋଗ୍ରାମ , ସ୍କ୍ୱାଟିଂରେ ୬୧ କିଲୋଗ୍ରାମ ଏବଂ ଡେଡଲିଫ୍ଟରେ ୮୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ଓଜନ ଉଠାଇ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରି ସାରାବିଶ୍ୱରେ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ର ପାଲଟିଥିଲେ। ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରୋରିଙ୍କ ଜଲୱା

Image :LADbible

ରୋରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବା ମୋତେ ଅଧିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦିଏ | ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏବଂ ପରେ ମୁଁ ଅଧିକ ଭାବେନାହିଁ | ରୋରିଙ୍କ ଏହି କଳାକୃତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି |

ଟାଟୁକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି
ଅନ୍ୟ ଜଣେ ୟୁଜର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଓଜନ ଉଠାଇବା କୌଶଳ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟେ | ଏଥିସହ, ଜଣେ ୟୁଜର ରୋରୀଙ୍କ ବାହୁରେ ଥିବା ଟାଟୁକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ରୋରି ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ ଯେ ଏହା ସାମୟିକ ଭାବରେ କରିଛନ୍ତି | ଟାଟୁ ମୋତେ ଆରାମ ଦିଏ ଏବଂ ମୁଁ ମଧ୍ୟ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଦେଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ |

Comments are closed.